More

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES: Μεγάλη νίκη επί του Απόλλωνα!

Σε μια μεγάλη νίκη κατάφερε να φτάσει το Σάββατο το απόγευμα ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES επί του Απόλλωνα με σκορ 10-7. Η χανιώτικη ομάδα συνεχίζει έτσι το επιτυχημένο σερί της, το οποίο διευρύνει πλέον στα τρία παιχνίδια, όπου μετρά 5 κερδισμένους βαθμούς.

Επιδεικνύοντας ψυχή και παίζοντας πολύ παθιασμένα, ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES κατάφερε να αιφνιδιάσει τους φιλοξενούμενους και με όπλο την εξαιρετική άμυνα που έπαιξε στο α’ ημίχρονο πήρε ένα σημαντικό προβάδισμα στο σκορ που αποτέλεσε την παρακαταθήκη για τη συνέχεια. Είναι χαρακτηριστικό ότι το ημίχρονο βρήκε τα Χανιά να προηγούνται με 8-3, ενθουσιάζοντας τον κόσμο που έδωσε ένα δυναμικό παρών στο κολυμβητήριο Χανίων.

Στο β’ ημίχρονο και με την κούραση να έχει βαρύνει τους γηπεδούχους, ο Απόλλων κατάφερε να μειώσει -στο 3ο 8λεπτο κυρίως- τη διαφορά στο 8-5, αλλά στο 4ο και τελευταίο, τα Χανιά επέδειξαν μεγάλο πείσμα, με συνέπεια να φτάσουν στη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Πλέον, ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES δηλώνει παρών στην Α1, καθώς οι παίκτες του έχουν βρει ρυθμό και ελπίζει ότι η συνέχεια θα είναι ανάλογη στα επόμενα παιχνίδια.

Για τους γηπεδούχους, σπουδαίο ματς πραγματοποίησε ο Αγιωργούσης που σκόραρε 4 γκολ, ενώ επίσης μεγάλη ήταν η βοήθεια από τον Μπαριωτάκη που σημείωσε 3 τέρματα. Τα υπόλοιπα πέτυχαν οι Χαριτάκης, Βουλγαράκης και Κατσουλάκης.

Τα 8λεπτα: 3-1, 5-2, 0-2, 2-2

Διαιτητές: Κουρέτας/Κατσώνης

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος, Πολύζος, Παπαδόπουλος, Αγιωργούσης 4, Χάλαρης, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 3, Κατσουλάκης 1, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης, Παπαμανωλιουδάκης, Αποστολάκης

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Κατρουζανάκης): Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς, Γιαννουρής, Φωκάς 1, Μοσκόβ 1, Παπαδόπουλος 2, Λέκιτς 1, Παπάκος, Δερμιτζάκης Δημοσθένης 2, Δερμιτζάκης Χριστόφορος, Καστανάκης, Μιχαλόπουλος