More

Η ψυχωμένη ΑΕ Κυδωνίας έφυγε με το διπλό από τα Καθιανά! (Πανακρωτηριακός – ΑΕ Κυδωνίας 1-2)

Την έκπληξη της πρεμιέρας έκανε η ΑΕ Κυδωνίας, που πήγε στα Καθιανά και κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης!

Στην αντίπερα όχθη ο Πανακρωτηριακός, ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του με το… αριστερό, με τους παίκτες του Μανόλη Πηγουνάκη να μη δείχνουν καλό πρόσωπο στο πρώτο ματς της σεζόν.

Παρ’ όλα αυτά η ομάδα του Ακρωτηρίου κατάφερε να προηγηθεί με τον… συνήθη ύποπτο Θανάση Μπαδιεριτάκη ο οποίος άνοιξε λογαριασμό, στο 22ο λεπτό, όταν έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, την έφερε στο δεξί και με ωραίο σουτ έγραψε το 1-0.

Η ΑΕ Κυδωνίας από την άλλη, αντέδρασε μετά το 60′ με τον Μιχάκη που έφερε το ματς στα ίσα, μέσα σε τρελά πανηγύρια για τους φιλοξενούμενους.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, οι παίκτες του Γιώργου Σπαράκη πίεσαν και για δεύτερο γκολ όταν οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ, και έτσι στο 88′ ο Κατσουλάκης έδωσε το προβάδισμα, αλλά και τη νίκη στην Κυδωνία γράφοντας το 1-2!

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 5ο λεπτό, ο Μιχάκης είχε και ένα δοκάρι!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ: Συροκάκης, Μανουσάκης, Γαλανάκης (63′ Κοπανάκης), Αδαμόπουλος (82′ Μαριαννάκης), Χαλκιαδάκης, Παπαδάκης (70′ Βακαλουνάκης), Παπακαστρίτσιος, Μπάτζιο, Μπαδιεριτάκης, Βασιλομιχελάκης, Λιονάκης

ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ: Γεωργανάς, Κοκολάκης, Λούπου, Σφυριδάκης, Δημητρογιαννάκης, Παρασκευουδάκης, Μαράκας (45′ Κλάιντι), Τρουλίτης, Μιχάκης (89′ Νικολαΐδης), Καλαμπαλίκης (63′ Βασιλείου), Κατσουλάκης

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ:

5′ Σουτ του Μιχάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα σταματάει στη συμβολή των δοκών του Συροκάκη!

8‘ Ο Βασιλομιχελάκης επιχειρεί σουτ, ψηλά η μπάλα

12′ Σουτ από κοντά του Κατσουλάκη, άουτ η μπάλα

13′ Πίσω πάσα του Βασιλομιχελάκη στον Μπάτζιο, ο δεύτερος σούταρε δυνατά, μπλόκαρε ο Γεωργανάς!

14′ Μακρινό σκαστό σουτ του Παπαδάκη, δεν ξεγελάστηκε ο Γεωργανάς που έπεσε στη γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ!

22′ ΓΚΟΛ! Ο περσινός πρώτος σκόρερ της κατηγορίας, Θανάσης Μπαδιεριτάκης ανοίγει λογαριασμό για φέτος. 1-0!

31‘ Καλό σουτ του Μιχάκη, λίγο άουτ!

32΄Ο Λιονάκης απαντάει στην ευκαιρία του Μιχάκη με ωραίο σουτ από διαγώνια θέση, μπλόκαρε και πάλι ο Γεωργανάς!

Ημίχρονο

52′ Ο Παπακαστρίτσιος επιχειρεί σουτ από διαγώνια θέση, λίγο άουτ

61′ Ο πολύ καλός στο παιχνίδι, Μιχάκης, φέρνει το ματς στα ίσα! 1-1!

74′ Σέντρα του Κοπανάκη από το ύψος του κόρνερ, ο Λιονάκης σούταρε ωραία, η μπάλα στα χέρια του Γεωργανά

80′ Σουτ Μπαδιεριτάκη, άουτ. Πιέζει ο Πανακρωτηριακός έτσι ώστε να πάρει θέση οδηγού.

83‘ Φάουλ Βασιλομιχελάκη, κεφαλιά Βακαλουνάκη, μαζεύει ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων!

88′ ΓΚΟΛ! Η Κυδωνία παίρνει κεφάλι στο σκορ, αλλά και τη νίκη, με σκόρερ τον Κατσουλάκη!