More

Τελικός Κυπέλλου Χανίων: Το… σήκωσε η Παλαιόχωρα κέρδισε το ΣΥΝΚΑ με 2-1

Κυπελλούχος Χανίων  στέφθηκε στο γήπεδο των Περιβολίων η Παλαιόχωρα, νικώντας με 2-1 ΣΥΝΚΑ, στον μεγάλο τελικό του θεσμού.

H ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη κατάφερε με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο να κερδίσει 2-1 το ΣΥΝΚΑ και να γράψει πραγματικά ιστορία.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ,  το ΣΥΝΚΑ πήρε κεφάλι στο σκορ με το Λευτέρη Βεστάκη στο 47′.

Η απάντηση ήρθε αμέσως μετά όταν ο Σαμαράς με δυνατό διαγώνιο σουτ ισοφάρισε για την Παλαιόχωρα, βάζοντας ξανά στο παιχνίδι την ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη.

Το γκολ που χάρισε το Κύπελλο στην Παλαιόχωρα, ήρθε από τον Μανουσάκη στο 84′ και το τρόπαιο κατέληξε τελικά στο… νότο!