More

    Oι συνδυασμοί για τις εκλογές του Επιμελητηρίου Ηρακλείου

    Πέντε θα είναι τελικά οι συνδυασμοί που θα κονταροχτυπηθούν στις εκλογές για την διοίκηση του Επιμελητηρίου Ηρακλείου.

    Οι συνδυασμοί είναι  ”Μπροστά για το Επιμελητήριο” με υποψήφιο πρόεδρο τον Μανώλη Αλιφιεράκη, ”Επιμελητηριακή Σύμπραξη” με υποψήφιο πρόεδρο τον κ. Μηνά Μελισσείδη, ”Σύγχρονο- Ανεξάρτητο Επιμελητήριο” με υποψήφιο πρόεδρο τον κ. Μανώλη Σφυρή , το “Αυτόφωτο Επιμελητήριο” με υποψήφιο πρόεδρο τον Γιώργο Φασουλάκη  και η ”Αγωνιστική Αντιμονοπωλιακή Συσπείρωση Νομού Ηρακλείου” με υποψήφιο πρόεδρο τον Δημήτρη Βασιλάκη.

    Η εκλογική επιτροπή, που έχει οριστεί από την Αποκεντρωμένη Διοίκηση και σε αυτή προεδρεύει δικηγόρος που έχει τοποθετηθεί από το Δικηγορικό Σύλλογο Ηρακλείου, θα αναρτήσει τους προσωρινούς εκλογικούς καταλόγους στο ΕΒΕΗ στις 6, 7 και 8 Νοεμβρίου. Για τρεις ημέρες, όποιος επιθυμεί μπορεί να υποβάλει ενστάσεις και δύο μέρες αργότερα θα δημοσιοποιηθούν οι οριστικοί κατάλογοι.

    Οι εκλογές θα γίνουν το Σάββατο 2, την Κυριακή 3 και τη Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου και ώρες από τις 8 το πρωί ως τις 5.30 το απόγευμα στο κτίριο του Επιμελητηρίου (Κορωναίου 9). Κάλπες θα στηθούν, επίσης, το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου στο παράρτημα του Επιμελητηρίου στις Μοίρες, οδός Κουντουριώτη 4 και την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου στο παράρτημα του Επιμελητηρίου που στεγάζεται εντός του Δήμου Μίνωα Πεδιάδος στο Αρκαλοχώρι.

    Οι υποψήφιοι

    Τα ονόματα όλων των υποψηφίων, ανά τμήμα.

    Αυτοί είναι οι υποψήφιοι για τις Εκλογές του Επιμελητηρίου

    Ο κ, Μ. Αλιφιεράκης

    ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ (επικεφαλής Μ. Αλιφιεράκης)

    ΕΜΠΟΡΙΚΟ

    1. Αλεξάκη Φωτεινή-Ευρυδίκη

    2. Ανδριώτης Αλέξανδρος

    3. Βασιλάκης Χρήστος

    4. Βελεντάκη Σοφία

    5. Ζουριδάκης Μιχαήλ

    6 Καδιανάκης Κωνσταντίνος

    7. Κασάπογλου Ανέστης

    8. Κουνενός Αντώνιος

    9. Λεβεντάκης Κων/νος

    10. Μαυράκης Ιωάννης

    11. Μαυρογιάννης Κων/νος

    12. Παπαδάκης Εμμανουήλ

    13. Σκουλούδης Μενέλαος

    14. Σμυρνάκης Εμμανουήλ

    15. Στεφανάκης Σταύρος

    16. Τακάκης Βαγγέλης

    17. Τσακιρέλης Ιωάννης

    18. Τσακουντάκη Κυριακή

    19. Φορτετσανάκης Θωμάς

    20. Φραγκάκης Μανώλης

    21. Φτυλάκης Ιωάνννης 22. Ψιμόπουλος Δημήτρης

    ΕΞΑΓΩΓΙΚΟ

    1. Καμπουράκης Εμμ.

    2. Μηλιαράκης Νικόλαος

    ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗ

    1. Αβραάμ Γρηγόρης

    2. Αγριόγιαννος Μιχαήλ

    3. Αλεξόπουλος Βασίλειος

    4. Αλιφιεράκης Εμμανουήλ

    5 Αντωνογιαννάκης Γεώργιος

    6 Βολανάκης Εμμανουήλ

    7. Βολυράκης Μανώλης

    8. Γωνιανάκης Κων/νος

    9. Δραμουντάνης Ευαγγ.

    10. Ζαϊμάκης Δημήτριος

    11. Ζερβός Γεώργιος

    12. Καλαφατάκης Στυλιανός

    13. Καρουζάκης Γεώργιος

    14. Κουζούλογλου Χρήστος

    15. Κουτεντάκης Αλεξ.

    16. Μανιώρος Ιωάν.

    17. Μανουσάκης Γεώργιος

    18. Μαραζάκης Αριστείδης

    19. Μαρής Γιάννης

    20. Μαυρομάτη Αριστέα

    21. Παγκαλου Χρυσή

    22. Παπαδάκη Μαρία

    23. Πιτσικάκη Μαρία

    24. Πλαΐτης Αντώνης

    25. Σμυρνάκης Ιωάννης

    26. Τζαμούσης Ιωάννης

    27. Φουντουλάκης Παναγιώτης

    28. Φυσαράκης Κωνσταντίνος

    ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ

    1. Ζερβάκης Εμμανουήλ

    2. Μαρκάκης Ιωάννης

    3. Παπαδάκη Χρυσούλα (Χρύσα)

    4. Σαπουνάκης Εμμανουήλ

    5. Σαρρής Μιχαήλ

    ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

    1. Βαρδάκη Ελένη

    2. Βαφειάς Ευθύμιος

    3. Βενέρης Νικόλαος

    4. Ζώτου Αθαν.-Ελένη

    5. Καγιαμής Γιώργος

    6. Κουγιουμουτζής Ζαχαρίας

    7. Λειβαδιωτάκης Νικόλαος

    8. Μαυρόπουλος Κυριάκος

    9. Νινιράκη Αμαλία

    10. Οικονομάκης Σταύρος

    11. Παπαδάκης Νικόλαος

    12. Παραγιουδάκη Καλλιόπη

    13. Πλευράκης Νικόλαος

    14. Σπανός Γεώργιος

    15. Σταματάκης Δημήτρης

    16. Στρατηγάκης Μιχάλης

    17. Φακουρέλης Νικόλαος

    18. Χουλάκης Γιάννης

    Αυτοί είναι οι υποψήφιοι για τις Εκλογές του Επιμελητηρίου

    Ο κ. Μελισσείδης Image Services

    “ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΑΚΗ ΣΥΜΠΡΑΞΗ” (επικεφαλής Μ. Μελισσείδης)

    ΕΜΠΟΡΙΚΟ

    1. Αγγελάκης Ιωάννης

    2. Βεκράκη Κατερίνα

    3. Βερτούδος Βασίλης

    4. Βλατάκης Μύρων

    5. Γιατράκης Μιχάλης

    6. Γκοντες Νίκος

    7. Δρακομαθιουδάκης Μιχαήλ

    8. Καλλέργη Αθηνά

    9. Κοκολάκης Μανώλης

    10. Κουμπαράκη Μαρία

    11. Κυριακάκης Αιμίλιος

    12. Λελεδάκης Μιχάλης

    13. Μαραγκάκης Δράκος

    14. Μαρκάκης Δημήτρης

    15. Μαρκουλάκη Ελένη

    16. Μεφσουτ -Φραγκιαδάκη Μαρία

    17. Μπαξεβάνης Νικόλαος

    18. Μπιτζαράκης Γιάννης

    19. Οικονόμου Ιπποκράτης

    20. Πετούσης Βαγγέλης

    21. Σκουλούδη Μαρία

    22. Τρευλάκης Λευτέρης

    23. Φανουράκης Ζαχαρίας

    24. Φραγκουλάκης Νικήτας

    25. Χατζημηνάς Οδυσσέας

    26. Χιωτάκης Ανδρέας

    27. Ψαραδάκης Μιχάλης

    ΕΞΑΓΩΓΙΚΟ

    1. Μανουσάκης Στέλιος

    2. Μελισσείδης Μηνάς

    3. Σημαιάκη Ευαγγελία

    ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗ

    1. Αλατζηνιωτάκης Θανάσης

    2. Αναστασάκης Γιώργος

    3. Ανδρής Θεοδόσης

    4. Ανδρουλάκης Γιάννης

    5. Βαρδαλαχάκης Γρηγόρης

    6. Βενέρης Μάνος αρτοποιός

    7. Γερογιαννάκης Μιχάλης

    8. Καργάκης Γιώργος

    9. Καρκανάκης Βαγγέλης

    10. Κασσαπάκης Βασίλης

    11.0 Μαρής Κώστας

    12. Μιχαλάκης Γιώργος

    13. Νικητάκης Γιάννης

    14. Νιταδώρος Γιάννης

    15. Παναγιωτάκης Γιώργος

    16. Πρωτογεράκης Ευάγγελος

    17. Σαριτσάμης Μανόλης

    18. Τζανάκης Νεκτάριος

    19. Τσικανδυλάκης Γιώργος

    20. Χατζηνικολάου Γιάννης

    ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ

    1. Διβολης Δημήτρης

    2. Μπαμιεδάκης Γιώργος

    3. Μυκωνιάτη Δήμητρα

    4. Τζώρβας Πάρης

    ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

    1. Αγριμανάκης Γιώργος

    2. Αρώνης Γιάννης

    3. Γενιτσαρίδης Σπύρος

    4. Γεωργαλής (Γιακουμής) Γιάννης

    5. Κατσίνα Μαργαρίτα

    6. Καψαλάκης Γιάννης

    7. Κοκοσάλης Γιώργος

    8. Κορδώνης Γιάννης

    9. Κρασανάκης Δημήτρης

    10. Μαστοράκη Γεωργία

    11. Μαυράκη Άρτεμις

    12. Ορφανουδάκης Τίτος

    13. Ροκαδάκη Σύλβια

    14. Σπετσίδης Νικόλαος

    15. Τρυπάκη Στέλλα

    16. Φραγκιαδάκης Γιάννης

    17. Φραγκιαδάκης Κώστας

    18. Φωτοπούλου Ντίνα

    19. Χατζηδάκης Γιώργος

    Αυτοί είναι οι υποψήφιοι για τις Εκλογές του Επιμελητηρίου

    Ο κ. Σφυρής

     ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ (επικεφαλής Μ. Σφυρής)

    ΕΜΠΟΡΙΚΟ

    1. Καρακωνσταντάκη Αργυρή

    2. Κοκκιάδης Γεώργιος

    3. Μπουμάκης Κώστας

    4. Ξενάκης Νίκος

    5. Πετράκης Κων/νος

    6. Πηρουνάκης Γιάννης

    7. Σερμετζιάδη Καλλιόπη

    8. Σφυρής Μανόλης

    9. Τζανάκη Μαρίνα

    10. Φρουδαράκη Καλλιόπη

    11. Ψωμαδάκης Εμμανουήλ

    12.  Fouad Hussein

    ΕΞΑΓΩΓΙΚΟ

    1. Χαρωνίτης Επαμεινώνδας

    ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗ

    1. Γαβριλάκης Ευάγγελος  2. Θειακάκης Μιχάλης

    3. Κολιοραδάκη Ευαγγελία

    4. Μαραθιανός Βασίλης

    5. Πετράκης Αλέξανδρος

    6. Φανταουτσάκης Δημήτρης

    7. Χρυσάκη Αντωνία

    ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ

    1. Λελεδάκη Κατερίνα

    2. Μαραθιανός Δημήτρης

    3. Μαρνελάκης Ιωάννης

    4. Παπαδογιαννάκη Φωτεινή

    ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

    1. Γενναράκης Μανώλης

    2. Κουκουριτάκη Μαρία

    3. Μαρκάκη Μαρία

    4. Παπαδακάκης Γιώργος

    5. Σεγρεδάκης Νίκος

    6. Τζωρτζάκη Θεονύμφη

    7. Τσικνάκης Ευάγγελος

    8. Τσουτσουδάκης Δημήτρης

    Αυτοί είναι οι υποψήφιοι για τις Εκλογές του Επιμελητηρίου

    Ο κ. Γ. Φασουλάκης

    ΑΥΤΟΦΩΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ (επικεφαλής Γ. Φασουλάκης)

    ΕΜΠΟΡΙΚΟ

    1. Αλμυράκης Ιωάννης

    2. Αστυρακάκη Αικατερίνη

    3. Βλαχάκη Χρυσούλα

    4. Βουδούρης Ιωάννης

    5. Εφραίμογλου Βασίλειος

    6. Ζαμπετάκης Λεωνίδας

    7. Καμπάκας Συμεών

    8. Καμπαξής Παντελεήμων

    9. Κουτσογιάννης Γεώργιος

    10. Μιχελάκη Στυλιανή

    11. Ντοβλετάκης Στυλιανός

    12. Παπαδάκης Βασίλειος

    13. Πουλιός Βασίλειος

    14. Σμυρνάκη Ελένη

    15. Στεφανάκης Απόστολος

    16. Σωπασή Ελένη

    17. Φασουλάκης Γεώργιος

    18. Φουκαράκης Εμμ.

    ΕΞΑΓΩΓΩΝ

    1. Μηναδάκης Ιωάννης

    ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗ

    1. Γρινιαράκης Κων/νος 2. Ζουρίδης Σταύρος

    3. Καλλιμάνης Παντελεήμων

    4. Καμαράτου Σπυριδούλα

    5. Καντιδάκη-Φραγκιαδάκη Αικατερίνη

    6. Κοζής Νικόλαος

    7. Κουτάντος Φίλιππας

    8. Κουτσάκης Εμμανουήλ

    9. Μαρακομιχελάκης Μανούσος

    10. Μόκας Παναγιώτης

    11. Μπραγουδάκης Μηνάς

    12. Σαϊτάκης Μηνάς

    13. Σταυρακάκη Εύα

    ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ

    1. Προκοπάκης Κων/νος

    2.0 Σταυράκου Αναστασία

    ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

    1. Θεοδωράκης Εμμανουήλ

    2. Ιεραπετρίτη Πόπη

    3. Κατσιράκης Εμμανουήλ

    4. Κυραλάκης Στυλιανός

    5. Μαυρογιάννης  Ιωάννης

    6. Παντελάκης Μιχαήλ

    7. Σαραντουλάκης Εμμανουήλ

    8. Σιανος Αθανάσιος

    9. Τσαγκαράκης Ευάγγελος

    10. Φανουράκης Ιωάννης

    11. Χαραλαμπάκη Βίβιαν

    Αυτοί είναι οι υποψήφιοι για τις Εκλογές του Επιμελητηρίου

    Ο κ. Βασιλάκης

    ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΟΝΟΠΩΛΙΑΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΝΟΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (επικεφαλής Δ. Βασιλάκης)

    ΕΜΠΟΡΙΚΟ

    1. Μπεκρή Φιλία

    2. Καραντεμοίρης Εμμανουήλ

    3. Χρυσού Ειρήνη

    ΕΞΑΓΩΓΕΣ

    1. Λυμπερίδης Δημήτριος

    ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗ

    1. Βασιλάκης Δημήτρης

    2. Γαρεφαλάκης Νικόλαος

    ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ

    1. Τσαγκαράκης Μιχαήλ

    ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

    1. Μαυροειδής Πολύβιος

    2 Φραγκιουδάκη Μαρί

    Εφημερίδα “Πατρίς”

    ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

    Έκτακτο επίδομα Χριστουγέννων: Ποιοι θα το πάρουν – Πότε θα πληρωθεί

    Επίδομα Χριστουγέννων 2020: Την καταβολή διπλού επιδόματος για τους δικαιούχους του ελάχιστου εγγυημένου εισοδήματος μέχρι και τα τέλη Δεκεμβρίου ανακοίνωσαν από κοινού οι υπουργοί...

    Σύψας: «Χριστούγεννα μόνοι μας, καμία οικογένεια, κανένας γύρω μας»

    «Προτιμότερη η άρση του lockdown στις 21 Δεκεμβρίου, θα δώσει μεγαλύτερα περιθώρια στο σύστημα»Υπέρ της παράτασης του lockdown μέχρι τις 21 Δεκεμβρίου τάχθηκε ο...

    Χαλάει από σήμερα και πάλι ο καιρός στην Κρήτη – Βροχές, καταιγίδες ακόμα και χαλαζοπτώσεις

    Μεταβολή του καιρού από τα δυτικά. Βροχές και καταιγίδες στο μεγαλύτερο μέρος της χώρας. Πιθανές χαλαζοπτώσεις στα δυτικά και νότια.Πολύ ενισχυμένοι νότιοι άνεμοι στο...

    Πειρατεία σε πλοίο της εταιρίας “Κουκιανάκης” ανοιχτά της Νιγηρίας – Όμηροι 3 Έλληνες ναυτικοί

    Σε ομηρία τρία μέλη του πληρώματος σε πλοίο ελληνικών συμφερόντων – Το πλήρωμα του πλοίου «Στέλιος Κ» υπό σημαία Togo αποτελείται από πέντε ναυτικούς...